Ez a 3 durva hiba okozza a ronda fugát (+1 tipp, hogyan javítható a meglévő csúnyaság)


Ez a 3 durva hiba okozza a ronda fugát (+1 tipp, hogyan javítható a meglévő csúnyaság)

Hogyan válasszuk ki a fugát helyesen? A felújítások egyik legkényesebb pontja a fugázás, ezzel van a legtöbb reklamáció. Nemcsak a fugázó anyag bedolgozásakor lehetnek hibák, hanem bizony már a fuga kiválasztásakor eldől, hogy gyönyörű eredményt kapunk vagy hibás, egyenetlen, foltos fugát kell néznünk a következő felújításig.

Íme, 3 durva hiba, amit a fugázás előtt elkövethetünk

  1. hiba: Csak a színt nézzük a színminták tanulmányozásakor

Már ilyenkor konzultáljunk a szakemberrel, hogy mennyire lesz szemcsés vagy sima a fuga felülete a mi burkolatunk esetében. Nagy különbségek lehetnek fuga és fuga között, a csalódás elkerülése végett érdemes a fuga textúrájának is figyelmet szentelni.

Érdemes azt is szem előtt tartani, hogy milyen fugaszélességhez kell a fugázó anyagot kiválasztani. Íme, néhány Mapei termék az ajánlott fugaszélességekkel:

  • Keracolor FF Flex: 6 mm fugaszélességig, rendkívül tartós, nagymértékben vízlepergető, az elkoszolódásra kevésbé hajlamos, azaz szennytaszító
  • Keracolor GG: 4–15 mm széles fugahézagokhoz, bármilyen kerámiaburkolat, terrakotta, homlokzatburkoló dísztégla, kőlap, üveg- és márványmozaik burkolat fugázására alkalmas bel- és kültéri padlón és falon.
  • Keracolor SF: Szuper finom, fokozott terhelhetőségű, cementkötésű fugázóhabarcs 4 mm fugaszélességig. Alkalmas a különösen sima és fényezett padlófelületek csökkentett vastagságú fugahézagainak kitöltésére.
  • Ultracolor Plus: 2 és 20 mm közötti fugaszélességekhez, víztaszító és penészedésgátló technológiával készült.

Látható tehát, hogy számtalan speciális megoldás van, igyekezzünk megtalálni a számunkra legmegfelelőbbet, hogy a végeredmény sokáig tartós legyen. A szakemberek segítségét, tanácsait érdemes megfogadni!

  1. hiba: A fuga színének kiválasztásakor nem gondolunk a burkolólap színére

Könnyen lehet, hogy a fuga a burkolás után más színűnek hat, egész egyszerűen a járólap, csempe színe miatt. Ezt úgy lehet elkerülni, hogy a fuga színét nem önmagában választjuk ki, hanem odatesszük a lap mellé, és az együttes hatás láttán döntünk egyik vagy másik mellett.

+ 1 tipp: Ha mégsem sikerült a megfelelő színt megtalálni, még mindig lehet javítani a végeredményen a Fuga Frescával, de ez könnyen elkerülhető, ha már a kiválasztáskor jó döntést hozunk.

  1. hiba: A bedolgozás nem a megfelelő bekeveréssel történik

Kézi vagy gépi bekeverés közül választhat a szakember, és tudnunk kell, hogy a gépi bekeveréskor sokkal intenzívebb átkeverést lehet elérni. Ezzel ugyanis sokkal jobban feloldódik a pigment a habarcsban, mint a kézi bekeverés esetén, teljesen más szín lehet a végeredmény! A színmintához legközelebbi eredményt gépi bekeveréssel lehet elérni.

EXTRA: A „Mesterfugázás” előadás sorozat során fény derítettünk a fugázások leggyakoribb hibáira, és megvizsgáltuk a megoldásokat. Ezeket most Ön is megismerheti, mert videóra vettük a Mapei termékfelelősének előadását. Nézze meg Ön is, és ismerje meg a tökéletes fugázás titkait lépésről lépésre!

Ha szeretne a hidegburkoláshoz további szakszerű és bevált tanácsot, keresse fel honlapunkat. Itt megtudhatja, milyen terméket ajánlunk a felújításhoz, pontosan mennyi alapanyagra lesz szüksége, és mindez mennyibe kerül: http://ajanlatado.marelsoreveglegesen.hu/

 

Szaktanács kérése

 


Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Az oldall tetejére