A felújítók nagy hányada nem ismeri ezt a pár szabályt… pedig ettől lesz álomszép a fürdőszoba


A felújítók nagy hányada nem ismeri ezt a pár szabályt… pedig ettől lesz álomszép a fürdőszoba

„Pár hónapja lett vége a felújításnak, máris hibás a fuga, most szedjük fel a teljes burkolatot?

Reméljük, Ön még sosem járt így, de a tapasztalat azt mutatja, hogy a felújítók nagy hányada nem ismeri azt a pár szabályt, amit be kellene tartani, hogy ne legyen csalódás a felújításból.

Azt mindenki tudja, hogy a fugázás a burkolás utolsó szakasza, ami nemcsak esztétikailag fontos, hanem technikailag is, ugyanis a fugázó megerősíti a csempék tapadását és meggátolja, hogy a nedvesség, a víz és a szennyeződés bejusson a csempék mögé.

De van pár szabály, amit sokszor elfelejtenek betartani kivitelezéskor, emiatt pedig pár hónappal a munkák után máris megjelennek az első hibák. Ön nem fog így járni, mert most eláruljuk, mire figyeljen!

24_1
(kép forrása: http://www.androstal.ro/wp-content/uploads/2015/06/wonderful-blue-bathroom-tiles-design-ideas.jpg)
  1. Hogy NE peregjen ki a fugázóanyag

Az ok, amiért a fuga kipereg a lapok közül, egyszerű: a burkolólap közötti ragasztót nem távolították el teljesen a fugázást megelőzően, ennek következtében a fugázó nem tapad megfelelően a burkolólapokhoz és közé. Ezért kell betartani egy rendkívül egyszerű szabályt:

A ragasztás napján nem szabad fugázni: adjunk időt, hogy a ragasztó megszáradjon! Így könnyebb lesz azt a megfelelő módon eltávolítani is.

Ha már megtörtént a baj:

Ha néhány helyen már hiányzik a fugázóanyag, akkor óvatosan ki kell vésni a málló részeket, a rést ki kell tisztítani és a kimélyítés után az eredeti színű és márkájú fugázóval a hiányzó részt pótolni. Figyeljünk oda, hogy a javított rész szintkülönbsége megegyezzen az eredetiével. Így nem kell újraburkolni az egész helyiséget.

  1. Hogy NE legyen foltos a fuga

Ez a veszély leginkább a konyhákban áll fent, ahol a nedvesség és pára mellett még a zsíros anyagok fröccsenése és az olajgőz is gondot okozhat. Érdemes ezért felújításkor, építkezéskor olyan fugázóanyagot választani, ami nem nedvszívó, hanem vízlepergető tulajdonságú, illetve könnyen tisztítható.

Ha már megtörtént a baj:

Rendszeres és gondos takarítás ellenére is előfordulhat, hogy a fuga színe megváltozik, megkopik, foltos lesz. A probléma orvosolható házi praktikákkal, de léteznek speciális tisztítószerek is.
Előbbire példa az ecet, citrom és szódabikarbóna sűrű keveréke, amellyel be kell kenni a fugát és egy óra pihentetés után újból szép, fehér fugát kapunk.

A fugák házilagos felújítására, fugahibák eltüntetésére fejlesztették ki a Mapei Fuga Fresca termékét. Ezzel az anyaggal szakember nélkül is elvégezhetjük a szükséges javításokat, és megszüntethetjük a foltokat.

  1. Hogy NE legyen penész a fugán

A penész leggyakrabban a fürdőszobában okoz gondot, hiszen egy nap során itt van a legtöbbször pára, nyirkosság. Hogy az Ön otthonát is elkerülje a penészedés réme, két dolgot keressen a fugázóanyag leírásában:

  • penészedésgátló és vízlepergető

Ez a két tulajdonság az, amellyel megelőzhető, hogy a penészgombák megjelenjenek a kényes helyeken.

Ha már megtörtént a baj:

Ha a fugán mutatkoznak a penészesedés jelei, mindenképpen érdemes előrehozni a felújítás tervezett időpontját legalább az érintett helyiségben, mert egy penészes sarok nemcsak ronda látvány, de az egészségre is ártalmas!

További hasznos információkat talál még a témában az oldalunkon! Kerülje el a gyakori hibákat és élvezze otthonát hosszú időn át!

Kérdései maradtak? Kérdezzen szaktanácsadónktól díjmentesen!

 

Szaktanács kérése

 

 


Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Az oldall tetejére