Az 5 leggyakoribb kérdés a fugával kapcsolatban


Az 5 leggyakoribb kérdés a fugával kapcsolatban

A jó fuga legfontosabb ismertetőjele, hogy tartós, de természetesen az sem mindegy, hogyan néz ki, hiszen éveken át fogjuk nézni a fugázás végeredményét. Összegyűjtöttük azokat a kérdéseket, amelyeket szinte napi rendszerességgel tesznek fel az érdeklődők.

Milyen márkájú fugára essen a választásom?

Akárcsak más építőanyag esetében, érdemes a minőségi termékek közül válogatni. Választáskor figyelembe kell venni a burkolat anyagát, a fuga szélességét, a burkolatot érő igénybevételeket (például kültérre kerül-e a fuga), a bedolgozás technológiáját, vagy például a padlófűtés meglétét. Érdemes konzultálni a szakértő eladókkal vagy a kivitelezést végző szakemberrel, aki tisztában van a helyszíni körülményekkel.

Milyen színű fugát válasszak?

Ez esztétikai választás, ahol az a döntő, hogy kinek melyik szín vagy színkombináció tetszik. Jó ötlet, hogy mindig élő fugaszín-mintából válassz, hogy ne okozzon csalódást a végeredmény. A legcélszerűbb a mintarudacskákat, élő színmintákat a burkolólap mellé tenni, és ennek alapján választani. Általában a padlóra nem ajánlott a fehér színű fuga, mert könnyen szennyeződik, és rövid időn belül elszürkül. Sokkal praktikusabb sötét színű fugát választani a padlóra.

Milyen fugaszélesség illik a falicsempéhez, illetve a járólaphoz?

A fuga szélességét az befolyásolja, hogy miből készült a csempe, és milyen gyártási technológiával. 

  • A hagyományos élképzésű burkolólapoknál a falakon 2-3 mm, padlófelületeken pedig 3-4 mm fugaszélességek a megszokottak.
  • Az élvágott, úgynevezett retifikált csempékhez elegendő 2 mm szélességű fuga. 
  • A hullámosabb szélű, rusztikus lapokhoz nyugodtan mehet a 5-10 mm-es fugaszélesség is, mert esztétikus lesz az összhatás.

Mire jó a szilikonfuga?

A szilikonfuga egy nagyon rugalmas fugázóanyag, amit olyan helyeken szoktak használni, ahol a hagyományos fugázó rugalmassága nem elég: dilatációs hézagokhoz, sarkokhoz, fal és padló találkozásához. Vízzáró tulajdonsága miatt mosdók és kádak beépítésekor keletkező hézagok kitöltéséhez is kiváló. Ilyen például a Mapesil AC, amely ecetsavtartalmú és penészesedésgátló.

Van olyan fuga, ami ideális a konyhába, vagyis jól letisztítható róla az olaj és a zsír?

A hagyományos cementbázisú fugák a zsíros szennyeződést magukba szívják. Az epoxi fugák azonban tulajdonságaikban inkább egy műanyagra hasonlítanak. Ezek felületéről a zsír és az olaj könnyedén letörölhető, és teljes egészében eltávolítható.

Igen népszerű választás ezekbe a helyiségekbe a Kerapoxy Easy Design, mert a saválló epoxi fugázóhabarcs bakteriosztatikus adalékszerrel és BioBlock® technológiával készült, könnyen tisztítható, ideális kerámia burkolólapok, üvegmozaikok és kőanyagok fugázásához, sőt ragasztóként is használható.

Van még kérdésed? Kérdezz szakértőinktől a honlapunkon! Tőlünk elsőre végleges megoldásokat kapsz.
Szaktanácsot kérek

 


Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Az oldall tetejére