Ez a fugázás egyik leggyakoribb buktatója: mutatjuk, hogyan kerülheti el!


Ez a fugázás egyik leggyakoribb buktatója: mutatjuk, hogyan kerülheti el!

A fugázás az egyik legkényesebb része a burkolásnak. Az ember nagy gondossággal választja ki a felújítani kívánt térhez használatos csempét, járólapot: napokig bújjuk az internetet, elmegyünk különböző barkácsáruházakba, mintákat viszünk haza, hogy a végeredmény szemet gyönyörködtető legyen. Aztán megtaláljuk az igazit, és már látjuk is lelki szemeink előtt, mennyire szép lesz a kiválasztott termék a vadonatúj házban vagy a felújítani kívánt fürdőben, konyhában, nappaliban. Csakhogy… a kivitelezés után jön a feketeleves! Valami nem stimmel, mert a fejben elgondolt tervhez képest egészen máshogy fest a végeredmény. Mi lehet gond?

 

A fugázás szépítő és romboló ereje

A burkolat leragasztása után a munkának még koránt sincs vége, hiszen látványos rés kacsingat ki minden egyes rögzített burkolóanyag közül. Ezeket a réseket el kell fedni, hogy a végeredmény tökéletes legyen. A fuga a résekbe kerülő, díszítő és összekötő anyag. 

Régen a fugázási munka abban merült ki, hogy a kőműves cementtel töltötte fel a lap közötti réseket. Ez azonban mára már megváltozott, és a fugázás hasznossága mellett előtérbe került az esztétikai funkciója is. Egy szép színű és helyesen használt fuga kiegészíti a választott burkolatot, kiemeli a színét, szépségét. Ha azonban nem megfelelő fugázóanyagot választunk, és nem szakszerűen bánunk vele, akkor sajnos a drágán kiválasztott burkolat éke hamar megkophat, s a munka végeztével a látvány sem lesz túl felemelő. Ezért rendkívül fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk rá.

Mire figyeljünk oda, ha a fugázás szakaszához érünk?

A fugázás természetesen komoly szakértelmet igényel, ezért fontos, hogy ne kezdjen neki az ember magától néhány oktató videó vagy cikk elolvasása után. A rutin és szaktudás hiánya a legtöbb esetben hibás és nem túl esztétikus végeredményhez vezet. Ettől függetlenül nem árt ha tisztában van a megbízó is a munkavégzés alapjaival, hiszen ha rendelkezik némi alap tudással, akkor szakértőbb szemmel tudja nyomon követni az elvégzett munka fázisait és időben el tudja kerülni az esetleges buktatókat. Lássuk tehát a főbb szempontokat, amiket érdemes figyelemmel kísérni:

  • A száradási idő legyen betartva! Akármennyire is gyorsan szeretné látni a végeredményt, mindig tartsa szem előtt, hogy a ragasztónak száradnia kell!  Ha kész van tehát a kiválasztott csempe, járólap, terméskő, mozaik vagy bármi más ragasztása, figyeljen arra, hogy a szakember ne kezdje el a fugázást ugyanazon a napon! Száradási időnek mindig tartsák be a 24 órás időintervallumot. Ez aranyszabály.
  • Vegye figyelembe, hogy pontosan hová is fog kerülni a burkolat! Más és más fugázóanyag szükségeltetik kültérre és beltérre. Nem mindegy, hogy milyen igénybevételnek lesz kitéve az Ön által választott anyag a hosszú évek során. Szükség esetén még a munkálatok megkezdése és az anyag beszerzése előtt kérjen tanácsot egy hozzáértő szakembertől.
  • Vegye figyelembe, hogy elég idő legyen a fugázó kikeverésére, hiszen nem mindegy, hogy milyen módon és mennyi ideig keverik azt. Rossz keverési technikával módosulhat a fuga színe és állaga, simasága is.

A lényeg, hogy semmi esetre se tekintse másodrendű problémának a fugázást, és figyeljen oda a részletekre! Az alapvető bakik elkerülhetőek, ha gondosan odafigyel az esetleges buktatókra. A fenti felsorolással még nincs vége a tudnivalóknak. Ha kíváncsi a fugázással kapcsolatos további részletekre, tekintse meg a Hogyan fugázzunk helyesen? című videóanyagunkat, hogy minden további kérdésére választ kaphasson.

Választ kapott a kérdéseire? Ha nem, bátran forduljon kollégáinkhoz, akik ingyenes és szakszerű tanácsadással hozzájárulnak ahhoz, hogy olyan hidegburkolata legyen, amilyet elképzelt!

 

Szaktanács kérése

 


Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Az oldall tetejére