Hogyan kell helyesen fugázni? Ez a 2 hiba teszi tönkre a végeredményt


Hogyan kell helyesen fugázni? Ez a 2 hiba teszi tönkre a végeredményt

A felújítók egyharmadának van gondja a fugázás kivitelezésével, sajnos ez hihetetlenül nagy arány! A Mapei szakembere most elárulja, mi az a 2 fő ok, ami miatt hibás lesz a fugázás. 

 

  • Amikor nem a megfelelő fugázóanyag kerül a csempék vagy a burkolatok közé.

Gyakori, hogy cementes fugázót szoktak a szakemberek minden helyiségbe ajánlani, az epoxit inkább például medencéknél használják. Pedig ha például a zuhanyzóba szeretnénk fugát, érdemes az epoxit választani oda is, mert alacsony a vízfelvétele. Olyan helyre is ajánlott ilyen fugázóanyag, ahol sokszor takarítunk, gyakran mosunk fel, mert nem piszkolódnak könnyen. A hasznos tulajdonságai hosszú távon garantálják a felújítás sikerét. A nedves helyiségekbe ajánlott még penészesedésgátló fugázót tenni, ilyen például az Ultacolor Plus.

  • Hajszálrepedések jelennek meg a fugában a száradás után? Ez rossz esetben még kipergésekhez is vezethet. Ennek oka a bekeverésben keresendő, ami a második legnagyobb hibaforrás. 

Minden fugázónak van egy bizonyos víz mennyisége, amivel be kell keverni. Ha túl sok víz kerül az anyagba, túl híg lesz a fugázó, és nem lehet vele dolgozni. A túlhígítás következménye még az is, hogy megrepedezik a fuga. 

Viszont az is fontos, hogy a fugázó anyagban található gyanta fel tudjon oldódni, ehhez pedig idő kell. Ezért először is az előírt mennyiségű vizet kell hozzáadni a fugázóhoz, a bekeverés után pedig 3-4 percet pihentetni kell, majd át kell keverni az anyagot. 

Nézze meg videónkat a témáról:

Ha további kérdése van a témában, vagy bármilyen más felújítási munkálattal kapcsolatban, kérjen tanácsot a szaktanácsadóinktól, keresse ingyenes szaktanácsadó szolgáltatásunkat!

 

Szaktanács kérése

 


Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Az oldall tetejére