TESZT: Ön elkövetné ezt a 4 hibát fugavásárláskor?


TESZT: Ön elkövetné ezt a 4 hibát fugavásárláskor?

Fugát vásárolni könnyű, mondják sokan. Passzoljon a burkolathoz, és már mehet is a kosárba. Csakhogy ez a hozzáállás sok magyar pénztárcáját rövidítette már meg. Mutatjuk, hogyan NEM ronthatja el a fugaválasztást.

 

A fuga nem tartozik a legdrágább anyagokhoz, ha otthonfelújításról, házépítésről van szó. Mégis, ha rosszul választunk fugát, akkor egészen elképesztő összegeket fordíthatunk javításra. Miért? Mert a rossz fuga gyakran viszi magával a csempét is…

A rosszul megválasztott fugaszélesség

Ha nem megfelelően választjuk meg a fuga szélességét, azzal meggyengíthetjük a teljes burkolatot is. A legjobb, ha a fugahézag akkora, amekkora a burkolólap élhossza… csak mm-ben… és osztva 10-zel. Tehát egy 40×40-es lapnál a fugahézag legyen 4 mm. 

Kivételek persze akadhatnak. Élvágott lapok esetén, amelyeknek a mérete elérheti a 60×120 centimétert is, számolhatunk 2-3 mm fugával. 

Ha nem passzol a fuga a helyiséghez

A legtöbb fuga bármely helyiségben megállja a helyét. De érdemes utánanézni annak, hogy pontosan mennyire is. Fontos azonban, hogy kültéren, például teraszokon, erkélyeken kizárólag speciálisan odagyártott fugát válasszunk. Kültéren ugyanis egészen durva körülményeket is bírnia kell egy fugának (jég, eső, fagy, forróság, UV-sugárzás…)

Ha nem bírja a rá váró kihívásokat

Vannak például fugák, amelyek nem szeretik az erős kemikáliák, tisztítóanyagok, zsíroldók, fémkefék okozta behatásokat. Márpedig egy konyhában, ahol a gyakori olajlerakódásokat érdemes eltüntetni, egy ilyen fuga hamar tönkremegy. Ajánlatos tehát jól átgondolni, hogy mi mindent kell majd kiállnia a fugánknak adott helyiségben: melegvíz, gőz, pára, olajgőz, tisztítószerek, súrolás, stb. 

Bírja-e a padlófűtést? 

Szintén fontos, hogy utánanézzünk annak, milyen fugák bírják a padlófűtés okozta extrém kihívásokat. Azt gondolnánk, hogy azt a meleget, amit a talpunk is kibír, majd a fugánk is bírni fogja. Csakhogy egy fugának ezt a hőmérsékletet folyamatosan, akár hónapokig is tűrnie kell. A gyengébb minőségi fugák ennek hatására pedig még az amúgy sem túl magas élettartamuknál is gyorsabban tönkre mehetnek. 

A fugaválasztás tehát ne kizárólag ár alapján történjen, hanem vegyük figyelembe a fenti szempontokat, és akkor biztosak lehetünk benne, hogy nem kell pár hónappal később a drága burkolatunkat felszedni.

Ha ötleteihez termékeket keres, akkor kérjen ajánlatot itt >>

 

Szaktanács kérése

 


Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Az oldall tetejére