Csodálatos medencétek lehet rekordidő alatt egy ügyes „trükkel”


Csodálatos medencétek lehet rekordidő alatt egy ügyes „trükkel”

A medenceépítést sokan macerásnak tartják, és félnek a silány végeredménytől. Azonban jó kezekben, jó alapanyagokkal olimpiai szintű medencét lehet létrehozni akár a hátsó udvarban is. Mutatjuk, hogyan.

Ha jól megfigyelted, akkor a legtöbb cikkben gyakran említjük az esőt, a vizet, a nedvességet, mint olyasvalamit, amely óriási károkat tud okozni egy házban. Beszélhetünk akár a falazatról, akár az aljzatról, a ház homlokzatáról vagy éppen a teraszról. És akkor ott vannak még a medencék is, amelyekben egy nyáron át áll a víz. 

Mégis hogyan tud így akár évtizedekig is tökéletesen ép maradni? Méghozzá anélkül, hogy a burkolat, a csempék leválnának, a fugák elszíneződnének és penészesednének? Nem, nem egy újabb csodavegyszer lesz a megoldás, amit a vízbe kell csöpögtetni. Sokkal inkább a medence kialakításánál használt segédanyagok fogják a megoldást szállítani.

 

 

Sok apró segédanyagból egyetlen tökéletes medence

1) Az egyik legfontosabb „hozzávaló” a tökéletes medencénkhez a kiváló szakember. Egy jó szakemberrel ráadásul egyszerre két legyet is ütünk, hiszen arról is felismerhető, hogy kizárólag minőségi segédanyagokkal hajlandó dolgozni. Hiszen tudja, ha silány termékekkel kell elvégeznie a munkát, akkor a végeredmény nem lesz tartós, ami aztán a rossz hírét kelti. 

2) Egy hosszú évekig tökéletes medencéhez szükségetek lesz egy magas minőségű kiegyenlítő habarcsra. Ez fog ugyanis tökéletesen sima és sík felületet garantálni a medence falán és alján.

3) Tökéletes vízzárást biztosító vízszigetelés nélkül nincs medence. A Mapei ezért mindig a kent vízszigetelését ajánlja, méghozzá üvegszövet háló megerősítéssel.

4) A medence burkolatánál fontos, hogy olyan ragasztóanyagot válasszunk, amely kimondottan medencékhez lett kifejlesztve. Így biztosak lehetünk benne, hogy a víz és a fertőtlenítőszerek nem fogják kimosni a burkolat alól még évek múltán sem. Ezen kívül még fontos, hogy megfelelő tapadást biztosító, alakváltozásra képes, a burkolólapok méretének és anyagának megfelelő ragasztót válasszunk.

5) Medenceburkoláshoz a szakemberek leggyakrabban a kerámia csempét vagy az üvegmozaikot ajánlják. Üvegmozaik esetén pedig a legjobb, ha fehér színű ragasztót választunk, hiszen azokon a sötétebb ragasztók színe átüthet.

6) Mivel egy medence vizébe gyakran kerülhet fertőtlenítőszer, ezért mindenképp olyan fugázót érdemes választani, amely ellenáll a vegyszereknek is. Ebből pedig az egyik legjobb a Mapei epoxi fugázója. 

7) A csatlakozási hézagok kitöltésénél sem érdemes spórolni, és gyengébb minőségű hézagtömítőt vagy szilikont választani. Hiszen, ha így teszünk, akkor azzal gyengítjük a medence burkolatának szerkezetét. 

 

 

Ha szakmai kérdésed lenne medence vagy egyéb helyiségek vízszigetelésével kapcsolatban, akkor kérd ki online szakértő tanácsadónk véleményét a linkre kattintva.

Szaktanács kérése

 


Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Az oldall tetejére