Ezt a hibát ne kövesd el: a fuga tartósságának ellenségei


Ezt a hibát ne kövesd el: a fuga tartósságának ellenségei

A fuga nem csupán technikai szempontból nélkülözhetetlen mind kültéren, mind beltéren: megakadályozza, hogy a szennyeződések a járólapok réseibe vagy alá kerüljenek, továbbá a burkolatot is megóvja a nedvességtől. Tekinthetjük őket a burkolatok díszítő elemének is: a megfelelő árnyalatú fuga kiemeli az adott burkolat szépségét. A fugák széles színpalettán elérhetőek, így jogosan merül fel a kérdés: melyiket érdemes választani.

Mire figyeljünk a fuga kiválasztásánál?

A megszokott, cement alapú fugák mellett ma már az epoxy változatok is megtalálhatóak a piacon. Hogy melyiket mikor érdemes választani? A felület terheltsége a mérvadó. Nagyobb fizikai igénybevételre számítható területeken – mint a konyha, a terasz vagy a zuhanyzó – az epoxy fuga lehet az ideális választás, például a Kerapoxy Easy Design. Kisebb igénybevételű helyiségekben azonban megállja a helyét a klasszikus cement alapú fuga, mint például a népszerű Keracolor FF Flex.

Bedolgozási szempontok

Az sem mindegy, hogy egy új építésű épületbe vagy egy jelenleg felújítás alatt álló lakásba kell fugát választani. Előbbi esetben talán nem sürget annyira az idő, mivel a lakástulajdonos nem lakik még ott. Az utóbbi esetben azonban jó, ha a felfordulás közepén sem kell sokáig várnod arra, hogy a frissen burkolt felületet újra használatba vegyed. Erre a problémára adnak megoldást a gyorskötő termékek, mint például az Ultracolor Plus.

Mire kell ügyelni a kültéri fugázás során?

A kültéri fugázáshoz nem elég csak a belső térre alkalmazott módszereket követni. Kint mások a körülmények, és érdemes tudni, mire kell figyelni, hogy a végeredmény tökéletes legyen.

Válassz időjárásálló fugázóanyagot!

Kint az időjárási viszonyok sokkal szélsőségesebbek, így az anyagnak ellenállónak kell lennie az eső, hó és UV-sugárzás ellen.

Figyelj a hőmérsékletre!

A fugázás ideális hőmérséklete 5 és 25 Celsius-fok között van. Érdemes kerülni a nagyon hideg vagy nagyon meleg napokat.

Alapos előkészítés a kulcs!

Alaposan meg kell tisztítani a felületet, el kell távolítani a port, szennyeződéseket és az esetleges olajfoltokat.

Ügyelni kellj a fugavonalak mélységére és szélességére!

A kültéri burkolatoknál nagyobb mozgások, tágulások fordulhatnak elő, így a fugák mélységének és szélességének megfelelőnek kell lennie.

Védeni kell a frissen fugázott területet!

Miután készen van a fugázás, biztosítani kell, hogy a terület tökéletesen védett az esőtől vagy más káros hatásoktól, míg az anyag teljesen meg nem köt.

Ha a szakemberek megfelelően bedolgozzák a körültekintően kiválasztott fugázóanyagot, akkor nem pereg ki a fugahézagból, így a burkolat is tartós marad. 

Nem tudod melyik anyagot válaszd? Elakadtál a részletekben? Aggodalomra semmi ok! Kérj segítséget a szaktanácsadóinktól a weboldalunkon. 


Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Az oldall tetejére