Hogyan érjük el, hogy ne legyen a fuga foltos?


Hogyan érjük el, hogy ne legyen a fuga foltos?

A fugázás a burkolási folyamat legérzékenyebb része. A burkolólapot a ragasztó tartja a helyén, de annak az esetleges hibáit a lap eltakarja. A fuga viszont mindenhol látszódik, és igen bosszantó tud lenni, ha a felújítás után kis idővel már el is kezd foltosodni. Hogyan lehet ezt elkerülni?

 

A fugázóanyag tulajdonképpen egy félkész termék, amihez vizet kell adni. Itt már el lehet rontani a folyamatot, hiszen nem mindegy, mennyi víz kerül az anyagba. Fontos, hogy a gyártó által előírt mennyiségeket mindig tartsuk be. 

A másik hibalehetőség az összekeverésnél adódhat. Érdemes gépi keverést alkalmazni, mert sokkal krémesebb anyagot kapunk, ami hosszabb ideig marad bedolgozható. Sőt, még az időjárás is befolyásolhatja a végeredményt, és itt nemcsak a levegő hőmérsékletére gondolunk, hiszen lehet, hogy tavasszal úgy érezzük, kellemesen meleg a levegő, de az aljzatok még hidegek lehetnek adott esetben. És ha már aljzat: mindenképpen meg kell várni, amíg kiszárad, különben biztosan foltos lesz a fuga, ha idő előtt kerül rá a burkolat.

 

A ragasztás folyamán előfordulnak ragasztó kitüremkedések, ezeket feltétlenül el kell távolítani, ki kell kaparni a fugázás előtt. Ha nem egyenletes mélységben kerül ugyanis a cementes fuga a lapok közé, akkor nem egységesen szárad, és ez is befolyásolhatja a fuga végleges színét. 

Figyelembe kell venni azt is, hogy egy csempe szív vagy nem. Lényegesen kevesebb foltosodás van azoknál a lapoknál, ahol nem szívó az alapanyag. Ha ráadásul még a fuga vastagsága is kicsi, 2-3 mm, akkor gyors száradással kell számolni olyan burkolólapoknál, ahol erős a szívási tulajdonság. Az ilyen esetekre ajánljuk a gyorskötő Ultracolor Plus fugázóanyagot, amely ezt a problémát át tudja hidalni. Az Ultracolor Plus különben sem annyira hajlamos a foltosodásra, mert a kötési mechanizmusa teljesen más, mint a cementes fugázóknak. 

Talán mondhatni, hogy a lemosásnál történik a legtöbb probléma, amely foltosodást okozhat. Muszáj megvárni, hogy a fugázó tényleg megszáradjon (ezt ujjpróbával lehet ellenőrizni), és csak ezután jöhet a lemosás. A lemosás pedig körkörösen történjen, hogy szép fugakép legyen a végeredmény. Arról is meg kell győződni, hogy ne maradjon a lemosás után fugafátyol. Ha mégis ott maradt ez a vékony réteg, akkor Keranet lemosóval el lehet távolítani. Végső soron pedig a Fuga Fresca javítóval lehet a foltosodásokat eltüntetni.

Ha további kérdéseid vannak a fugázással kapcsolatban, kérdezd bátran profi szaktanácsadóinkat a honlapunkon!

Szaktanács kérése

(Képek forrása)


Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Az oldall tetejére