Kényes kérdés – könnyű megoldás: folt nélküli fugázás 1×1


Kényes kérdés – könnyű megoldás: folt nélküli fugázás 1×1

Hogyan történjen a fugázás, hogy Ön tiszta és ragyogó eredménnyel büszkélkedhessen? A tökéletes fugakép biztosítására mindössze pár szabályt kell ismerni és persze betartani. 

 

Fugázás folt nélkül. Avagy: hogyan végeztessünk igazi mestermunkát

Akár a burkolás legkényesebb pontjának is tekinthető a fugázás, mert itt dől el, hogy a mesterművet koronázzuk-e meg, vagy elrontjuk azt, amit éppen sikerül befejeznünk.

Ha nagyméretű lapokkal dolgozunk, akkor fő az előrelátás. Eleve számítani kell arra, hogy a bemozgatást követően a kifolyt ragasztót, mely tönkretenné a fugát, szivaccsal el kell tüntetnünk, ha pedig a szivacsos megoldáshoz nem vagyunk elég gyorsak, hát akkor bizony kaparással kell a megszilárdult anyaggal elbánnunk. Erre azért van szükség, mert a vágyott szépségű fugázás csak úgy sikerülhet, ha a hézag egyenletes, és nincs benne ragasztóanyag. A világos színű fuga esetében különösen fontos figyelni erre a szempontra, mert a ragasztó elronthatja a megálmodott esztétikai hatást.

Arra is figyelni kell, hogy a kiegyenlítés és a ragasztás teljesen kiszáradjon, mielőtt nekivágnánk a fugázás kényes műveletének. Nagyobb méretű lapok esetében ez a várakozási idő hosszabb lehet, de feltétlenül szükséges a betartása, mert nem csupán a színek keveredése, hanem a nedvesség is a foltok megjelenéséhez vezet, amit persze mindenáron el szeretnénk kerülni.

Végül, de korántsem utolsósorban: a fugázó alapos átkeverése a szakember által, aki a kivitelezést végzi, azért fontos, mert ha túl krémes állagú marad, akkor talán könnyebb a behúzása, ellenben az anyag meglágyul a lemosáskor, és ezzel máris nemkívánatos foltok keletkeznek a fugán.

Na de mi a teendő akkor, ha mégiscsak foltos lett a fugánk – mármint nem közvetlenül a kivitelezés után –  hanem több év utáni koszolódásból, használatból eredően? Talán fel kell szedni a csempét?

Dehogy! Ilyenkor jöhetnek a házipraktikák. Egy használt, de jó erős sörtéjű fogkefe is simán megteszi. Egy az egyhez arányú, vizes ecetoldattal és némi sóval (meg persze kitartással :)) eltávolíthatóak azok a sárga foltok, amelyek elcsúfítják a szép, fehér közöket. Használható akár szódabikarbóna is a művelethez, és miután negyedórácskát állni hagytuk az így lekezelt felületet, a folt immár könnyen eltávolítható lesz.

– Egyéb tudnivalók is érdeklik? Vagy erről a témáról szeretne további információkat? Kérdezze szakértőinket a linken, és megismerheti a fugázás minden csínját-bínját!

 

Szaktanács kérése

 


Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Az oldall tetejére